ul. Rybna 4a

Opis Lokalizacja Usługi

Budynek mieszkalny zlokalizowany jest w dzielnicy Starego Miasta w kwartale ograniczonym ulicami: Rybną, Rynek, Olejną i Noworybną. Kamienica jest usytuowana na drugim planie zabudowy frontowej. Dostęp do niej jest zapewniony od strony ul. Rybnej i Olejnej. Wejście główne od strony ul Olejnej przez bramę budynku nr 7.

Budynek posiada cztery kondygnacje i podpiwniczenie pod całością zabudowy. W środowej osi zaprojektowano trakt klatki schodowej. Od strony zachodniej występują galerie drewniane połączone z klatką schodową. Z galerii znajdują się też wejścia do lokali mieszkalnych. Od strony południowej do dyspozycji jest podwórko w formie patio zamknięte sąsiednimi budynkami. W budynku znajduje się 7 mieszkań i 1 lokal użytkowy.

Kamienica ma atrakcyjną lokalizację, z jednej strony ul. Rybna wychodzi na Rynek, z drugiej przedłużona została schodami opadającymi w dół ku ulicy Kowalskiej. W 2004 roku przejście zostało poświęcone pamięci jednej z lubelskich rodzin i nazwane zaułkiem Hartwigów.